Polsko-ukraiński zajączek w ERGO ARENIE – Trefl Kids

Polsko-ukraiński zajączek w ERGO ARENIE – Trefl Kids

Animacje sportowe, dmuchańce, kącik zabaw Trefla, nauka zumby i salsy, pokaz breakdance, malowanie buziek, podstawy sztuk walki – takimi atrakcjami wypełniła się w środę główna hala ERGO ARENY. Z inicjatywy Stowarzyszenia Instytut Doskonalenia Osobowości z Płocka oraz Pań Anny Motyl-Kosińskiej oraz Sonii Dunajko-Klimek, a także przy współpracy Spółki Hala Gdańsk-Sopot Sp. z o.o., Stowarzyszenia Trefl Pomorze oraz klubów Trefl Gdańsk i Trefl Sopot środowe zajęcia Trefl Kids dla dzieci z Polski i Ukrainy zostały rozszerzone o dodatkowe zabawy i uczestniczyło w nich blisko 200 osób. Na koniec każdy malec otrzymał słodkiego zajączka i wychodził z ERGO ARENY z ogromnym uśmiechem na twarzy.

Zajęcia Trefl Kids prowadzone są w ERGO ARENIE od 2 marca i polegają na bezpłatnych treningach sportowych dla dzieci z Ukrainy oraz udostępnianiu przestrzeni do zabawy dla młodszych pociech. Spółka Hala Gdańsk-Sopot, Sp. z o.o., Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby sportowe spod znaku Trefla wraz ze swoim Sponsorem Tytularnym organizują inicjatywę trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i czwartki. W przedświątecznym tygodniu jedne z zajęć odbyły się w wyjątkowej formule. Z inicjatywy Stowarzyszenia Instytut Doskonalenia Osobowości z Płocka oraz Pań Anny Motyl-Kosińskiej oraz Sonii Dunajko-Klimek oprócz animacji sportowych i kącika zabaw Trefla na dzieci czekało znacznie więcej atrakcji. Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni zostali uczniowie z kilku szkół, w których dzieci z Ukrainy dołączyły do polskich klas. Na początek blisko 200 osób zebranych w gdańsko-sopockiej hali powitał głos znany z piłkarskiego stadionu, czyli Pan Marcin Gałek, a następnie wszyscy obejrzeli pokaz breakdance. Chwilę później rozpoczęły się zarówno warsztaty sportowe prowadzone przez trenerów programu Trefl Kids, jak i nauka zumby i salsy, o które zadbali odpowiednio Z-Dance Studio oraz Hiszpan Ricardo Lopez Lara. Przy boisku na dzieci czekali również przedstawiciele klubu judo Grizzly z Gdańska, którzy prezentowali podstawy sztuk walki. Obok kącika zabaw Trefla dzieci miały malowane buźki, a dziewczynki mogły także skorzystać z wplecenia we fryzury kolorowych warkoczyków, o co dbała Pani Joanna Grembska. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście dmuchańce – zarówno znany kibicom trójmiejskich drużyn skakaniec Polsat Plus Areny Gdańsk w kształcie bursztynowego stadionu, jak i kolorowe zamki, które w ERGO ARENIE powstały dzięki cateringowi dietetycznemu Dzik Box.

Po świetnej zabawie, która trwała blisko trzy godziny każdy uczestnik środowego wydarzenia otrzymał słodkiego zajączka. W przygotowaniu czekoladowych upominków zającowi pomagali ekipa z pubu Play Off, Wiera, Joanna Grembska, przedstawiciele firmy VERKSTER, Paulina Klimek, Adam Kosiński i Marek Klimek. Dzieci z Ukrainy, które uczestniczyły w środowym wydarzeniu zostały także zaproszone na sobotni mecz siatkarzy Trefla Gdańsk. Każdy obywatel Ukrainy może bowiem po okazaniu paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo odebrać w kasie nr 4 przy wejściu A1 do ERGO ARENY darmowy bilet. Kasa jest czynna w dniu meczu od godz. 11. Pierwszy gwizdek spotkania rozbrzmi o 14:45, a gdańszczanie podejmą w nim Jastrzębski Węgiel. Stawka meczu jest bardzo wysoka – jeśli Trefl wygra, awansuje do półfinału PlusLigi!

Projekt Trefl Kids współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (www.niw.gov.pl). Partnerem zajęć sportowych jest Fundacja 4F Pomaga, która dostarcza odzież i obuwie dla dzieci z Ukrainy, a także trenerów Trefl Kids. W realizacji treningów pomaga również naturalna woda mineralna Nata Aqua, a kącik zabaw jest w pełni wyposażony przez Sponsora Tytularnego klubów – markę Trefl. Dzięki operatorowi ERGO ARENY – Spółce Hala Gdańsk-Sopot Sp. z o.o. – oraz restauracji Classic uczestnicy Trefl Kids po każdych zajęciach mają zapewniony ciepły posiłek.

Zajęcia Trefl Kids odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki. Kącik zabaw jest otwarty od godz. 15:00 do 19:00, a zajęcia sportowe rozpoczynają się o 16:30 i trwają godzinę. Zapraszamy do ERGO ARENY wejściem C1.