„Mecz Kaszubski” nagrodzony na arenie ogólnopolskiej

„Mecz Kaszubski” – inicjatywa Stowarzyszenia Trefl Pomorze i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, realizowana podczas spotkań Trefla Gdańsk – został wyróżniony podczas Gali Sport Biznes Polska w kategorii „Lokalna Inicjatywa Sportowa”. Nagrodę podczas uroczystej Gali w hotelu Hilton Warsaw City odebrali Członek Zarządu Stowarzyszenia Trefl Pomorze Kamil Leśniewski oraz kierownik marketingu i komunikacji Trefla Gdańsk Justyna Gdowska. – Już teraz zapraszam na kolejny „Mecz Kaszubski”, który zagości w ERGO ARENIE w październiku, ponownie podczas jednego ze spotkań siatkarzy – mówił po odebraniu nagrody Kamil Leśniewski.

 „Mecz Kaszubski” zrodził się z inicjatywy Stowarzyszenia Trefl Pomorze i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w 2016 roku. Nagrodzona edycja z 2021 r. była już szóstą odsłoną tego wyjątkowego wydarzenia, łączącego sport i regionalną kulturę. Za to nieszablonowe podejście do krzewienia kaszubskich zwyczajów, oprawę nadawaną siatkarskiemu spotkaniu, wielotysięczną frekwencję, a także medialność wydarzenia „Mecz Kaszubski” został nagrodzony podczas Gali Sport Biznes Polska. W pierwszym etapie głosowania „Mecz Kaszubski” rywalizował z siedmioma innymi inicjatywami. W finałowej trójce oprócz wydarzenia kaszubskiego znalazły się Enea Junior Poznań Triathlon oraz Skierniewicka Triada Biegowa. Po obradach i głosowaniu blisko 60 członków jury finałowe wyniki Nagród Sport Biznes Polska zostały ogłoszone we wtorek 15 marca podczas uroczystej Gali w hotelu Hilton Warsaw City. „Mecz Kaszubski” okazał się zwycięzcą w kategorii „Lokalna Inicjatywa Sportowa” i tym samym wydarzenie, które zrodziło się na Pomorzu zostało docenione na arenie ogólnopolskiej.

Nagrodę w imieniu organizatorów odebrali Członek Zarządu Stowarzyszenia Trefl Pomorze Kamil Leśniewski oraz kierownik marketingu i komunikacji Trefla Gdańsk Justyna Gdowska. – Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Dla Trefla Gdańsk „Mecz Kaszubski” to kwintesencja tego, jak powinno wyglądać wydarzenie sportowe. Obok boiska pojawia się scena, jest mnóstwo animacji i atrakcji dla kibiców. Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Trefl Pomorze i Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu, że możemy tę inicjatywę realizować podczas meczów siatkówki. Chciałabym też podziękować wszystkim, którzy stoją za organizacją tego wydarzenia. To nasza wspólna ambitna praca sprawia, że możemy dziś odbierać tę statuetkę – mówiła Justyna Gdowska z Trefla Gdańsk. – Bardzo dziękuję za docenienie „Meczu Kaszubskiego”. Organizacja tego wydarzenia jest niezwykle wdzięcznym zajęciem. Mamy możliwość integrować sport, biznes, ale też lokalną społeczność, która jest dla nas bardzo ważna. Oprócz wdzięczności, którą dostajemy po każdym wydarzeniu od tysięcy dzieci, na których zarówno hala ERGO ARENA, jak i oprawa meczu robią duże wrażenie, to dzisiaj jesteśmy na scenie ogólnopolskiej i otrzymujemy tę świetną nagrodę. Bardzo dziękuję w imieniu całego zespołu i już teraz zapraszam do udziału w kolejnym „Meczu Kaszubskim”, w październiku tego roku, również podczas meczu Trefla Gdańsk – powiedział podczas Gali Kamil Leśniewski.

Statuetka dla „Meczu Kaszubskiego” nie była jedyną w rodzinie spod znaku Trefla na wtorkowej Gali. Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Sport Biznes Polska otrzymał Pan Kazimierz Wierzbicki, założyciel firmy Trefla SA, a także właściciel klubów sportowych Trefl Gdańsk i Trefl Sopot. – Nagroda Specjalna to jest taka kategoria, która się trochę wymyka sztywnym ramom. Wewnątrz Stowarzyszenia mieliśmy dyskusję, jakie przyjąć kryteria i w jaki sposób wybrać laureata. Postanowiliśmy jednogłośnie nagrodzić wyjątkowego człowieka, wielkiego przyjaciela sportu zarówno w wymiarze profesjonalnym, jak również, a może właściwie przede wszystkim, młodzieżowym, juniorskim – mówiła Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Sport Biznes Polska Aleksandra Marciniak zapowiadając pojawienie się na scenie Pana Kazimierza Wierzbickiego. – Bardzo dziękuję. Powiem w imieniu wszystkich laureatów tej nagrody. To wyróżnienie bardzo nominuje, a wszyscy dajemy przykład, jak działać społecznie, jak budować inicjatywy, jak uczyć. Moja firma jest firmą rodzinną. Myślę, że to troszeczkę inny wymiar sportu. Rodzina to wszyscy ludzie, którzy pracują w Treflu już od ponad 25 lat. Młodzi ludzie, starsi, świetni trenerzy, olimpijczycy, mistrzowie świata – wszystkich łączy jedno: podchodzimy do sportu nie jak do biznesu, ale trochę inaczej. Dla nas to przede wszystkim wartości – wartości walki, systematycznego uczenia się, przyjaźni, koleżeństwa. Właśnie tacy ludzie u nas działają, a dzięki temu ten wymiar sportu jest troszkę inny – mówił na scenie Gali Sport Biznes Polska Kazimierz Wierzbicki.

 ***

Gala Sport Biznes Polska to uroczystość kończąca Kongres Sport Biznes Polska. Podczas wydarzenia podsumowano rok w branży sportu i biznesu sportowego, a także uhonorowano osoby i podmioty, których działania szczególnie wyróżniały się na rynku w ostatnich miesiącach. Nagrody przyznano osobom, markom i organizacjom stawiającym w swojej działalności przede wszystkim na rozwój, popularyzację czy wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu. Głównym założeniem plebiscytu jest skupienie uwagi na konkretnych działaniach, projektach i wyrównywanie szans pretendentów do zwycięstwa. Statuetki zostały przyznane w szesnastu kategoriach, a laureaci byli wybierani przez jury Gali Sport Biznes Polska. Wieńczącą kategorią była Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Sport Biznes Polska.