Atom Trefl Sopot

Atom Trefl Sopot - MLK

Drużyna Młodej Ligi Kobiet, powstała w 2014 roku, na potrzeby nowo powstałych rozgrywek. Rozpoczęcie działalności Młodej Ligi Kobiet, było naturalnym następstwem po czterech, udanych latach działalności męskiego odpowiednika. Przez sezony funkcjonowania, męskie rozgrywki, wychowały wielu zawodników, którzy obecnie stanowią o sile klubów Ekstraklasy. Identyczny cel przyświeca projektowi Młodej Ligi Kobiet.

Atom Trefl Sopot to drużyna założona z 15 zawodniczek. Najmłodsza ma 16 lat, najstarsza zaś 20 lat. Większość zawodniczek stanowią wychowanki Gedani Gdańsk. W szeregach Młodzieżowego Atomu jest ich aż 10. W sopockim zespole znajdują się także zawodniczki Orła Malbork, czy APS Rumia. PGE Atom Trefl Sopot, skupia zatem najlepsze zawodniczki z regionu, które już na polu rozgrywek młodzieżowych, mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Jednocześnie daje im możliwość rozwoju siatkarskiego, udostępniając najlepszą infrastrukturę i obiekty. Dodatkowo, treningi odbywają się pod okiem specjalistów i wybitnych trenerów, nie tylko z Polski. Na chwilę obecną trzy zawodniczki młodzieżowych zespołów są jednocześnie w szerokiej kadrze seniorskiego zespołu Atomu Trefla Sopot (Justyna Łukasik, Magdalena Damaske, Klaudia Kulig). W naszych szeregach szkolimy także reprezentantki Polski. Na chwilę obecną, 6 zawodniczek, to etatowe kadrowiczki, natomiast kilka kolejnych "ociera" się o kadrę Polski. W sezonie 2014/2015 powołanie do młodzieżowych reprezentacji kraju otrzymały (Martyna Łukasik, Magdalena Damaske, Klaudia Kulig, Dominika Mras, Julia Piotrowska i Dominika Mikołajewska).

Młodzieżowy Atom Trefl Sopot już w pierwszym sezonie wywalczył pierwsze, historyczne złoto Młodej Ligi Kobiet. Ponadto, w całych rozgrywkach sopockie siatkarki tylko dwa razy schodziły z parkietu pokonane, lecz w obu przypadkach o wyniku spotkania decydowały tie-breaki. Zawodniczki Atomu Trefla od dwóch lat biorą także udział w rozgrywkach II Ligi Kobiet. W obecnym sezonie okazały się największą rewelacją rozgrywek, zajmując po fazie zasadniczej I miejsce, wyprzedzając, największego rywala seniorskiej drużyny, w walce o złoto ORLEN Ligi, Chemika Police. Ostatecznie młode atomówki po fazie play-off zajęły III miejsce. 

Atom Trefl Sopot odnosi wielkie sukcesy nie tylko na arenie seniorskiej siatkówki. W obecnym sezonie Sopot stał się znaczącym ośrodkiem, szkolenia młodzieży, a dodatkowo kojarzony jest z uzdolnionymi zawodniczkami, które w przyszłości nie tylko będą pociechą dla samego klubu ale także odważnie będą pukać do drzwi Reprezentacji Polski.