Stowarzyszenie Trefl Pomorze

Pola Nadziei

Tysiące wolontariuszy z całego Pomorza: dzieci, młodzież szkolna i studenci, NASI SPORTOWCY z drużyn Trefl Sopot, ATOM Trefl Sopot i LOTOS Trefl Gdańsk, aktorzy, muzycy, włodarze miast, samorządowcy, biznesmeni, dziennikarze i ludzie kultury oraz wiele innych osób włączyło się w tegoroczny finał kampanii Pola Nadziei na Pomorzu. W tym roku to przedsięwzięcie realizowane było wspólnie przez hospicja z Gdańska, Sopotu, Gdyni i Pucka.

Pola Nadziei – idea

To coroczna kampania prowadzona przez hospicja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów oraz szerzenie idei hospicyjnej w społeczeństwie. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Pomysł przywędrował ze Szkocji, gdzie był realizowany przez fundację Marie Curie Cancer Care. W Polsce jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum Św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach.


Oj będzie działo się!

W niedzielę 22 kwietnia br. tysiące wolontariuszy z pękami żonkili wyruszyły na ulice, place, skwery, pod kościoły, zachęcając do wsparcia hospicjów na Pomorzu. W tym dniu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzieży i dorosłych.